Udělejme si život lepší

Všichni máme spoustu možností a příležitostí. Jsou všude kolem nás. Jen jsme svázáni pravidly a přesvědčeními, že nejsou pro nás.. Je to jakoby někdo dal na strom s obrovskými červenými třešněmi ceduli “Jen pro vyvolené.” Budete kolem ní chodit a říkat si: “To není pro mne. Na tyhle třešně si nesáhnu… Ale tak moc bych chtěla ochutnat.”

A přitom stačí tak málo…

Vystoupit z řady a prostě si utrhnout. Kdo jsou ti “vyvolení”? Proč bych to nemohla být já? Někdy máme tak obrovský strach vystoupit ze své “bezpečné” zóny, že budeme raději jen vzdychat, že toto si v životě nemohu dovolit.

Ono to opravdu není tak jednoduché. Vystoupit ze své “bezpečné” zóny znamená často udělat velkou změnu. Musím se změnit, abych se stala “vyvolenou”. Ta změna někdy strašně bolí. Je vám špatně od žaludku. Máte pocit, že zkolabujete. Teď udělám něco, co jsem v životě nedělala. Něco, čím se odlišuji, co druzí nechápou. A je to tak náročné a nekomfortní. Neumím to. Kdo ví, jestli jsem schopná se to naučit. Raději se opět stáhnu do své ulity. Vždyť v ní není zas tak špatně. S penězi vždy nějak vyjdu, dovolenou si taky vždy nějakou udělám. Hlavně mám svůj klid. Raději můj pohodlný život s tím, že se na ten strom s třešněmi “Jen pro vyvolené” budu po celý život jen dívat. Nikdy neochutnám. To není pro mne. Na to nemám. A ani se mi nechce se do ničeho neznámého pouštět. Stejně uspějí jen ti “vyvolení”. A to já nejsem… Nebo?

Co kdybych mohla mít život za pár let lepší? Třeba stojí za to, něco překonat?

Mohu o tom roky přemýšlet a nebo něco hned udělat…

V jaké fázi se nacházím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *