To já bych nemohl

Proč sny některých lidí končí slovy „ To já bych nemohl“?

Zastaví se před překážkou a dál ni krok. Na základě zkušenosti z minula či nedostatečné informace se prostě zastaví a místo, aby pootevřené dveře otevřel a podíval se dovnitř, raději je přibouchne “Ne, to není nic pro mne.“ A přitom někdy stačí jenom vejít úplně dovnitř, rozhlédnout se, popovídat si s těmi, kdo už tam jsou, pobýt, načerpat energii a zvídavě naslouchat všemu, co se tam povídá, co se tu děje, zážitkům a zkušenostem těch, kteří vstoupili dávno předtím a přesně ví, jak to tu chodí. Vždy máme možnost opět vyjít z těch dveří a buď si je nechat otevřené, nebo je prostě zabouchnout. Ale budeme vědět víc. „Hele, byli tam lidé, podobní jako jsem já. Měli stejné zkušenosti a taky prý mysleli, že to tady nebude nic pro ně. Jen nakoukli, pak vešli a pak už se jim odtud nechtělo. Někteří i odešli, ale pak se zase vrátili, nedalo jim to…“ Vždy máme možnost volby. Někdy je dobré, nezabouchnout dveře příležitosti, ale třeba ji i několikrát navštívit a vždy si něco odnést. A jednoho dne se rozhodnout. „Jo myslel jsem si, že to není pro mne, ale čím víc o tom vím a čím víc poznávám lidi tam uvnitř, tím víc vím, že chci být součástí.“ Anebo naopak. Utvrdíme se v tom, že toto opravdu nechceme: „Ti lidé tam jsou šílení. Pořád jsou pozitivně naladěni, usmívají se, s ničím nemají problém, to není normální. Nemůžu se pořád radovat. Normální je být i naštvaný a nespokojený, stěžovat si. Jsou fakt divný.“

Jak to máte vy? Stojíte před pootevřenými dveřmi příležitosti a přemýšlíte, zda vstoupit nebo je zabouchnout? Jdete za informacemi do hloubky nebo si prostě uděláte domněnku a konec? Ptáte se na informace opravdu zkušených a erudovaných nebo anonymně kohokoli na internetu?

Ať tak nebo tak. Každý máme svoji cestu. A úžasné je, když se někdy rozejdeme a na několikáté křižovatce se potkáme, zjistíme, že jdeme stejným směrem, jen každý jinudy. A je to v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *