DVĚ BLONDÝNY V EGYPTĚ

Vyjet do Egypta bez cestovky je pro mnohé naprosto nepředstavitelné. Vždyť je to nebezpečné, jak se s nimI domluvíš, co když se něco přihodí, no ty jsi se zbláznila….takové a podobné věty jsem slyšela, než jsem odjela.

V zimě jsem se rozhodla, že už je konečně čas, podívat se do Egypta. Nelákali mne ani tak pyramidy jako Rudé moře a život v něm.

A protože mám svoji vlastní cestovní on-line kancelář, bylo rozhodnuto. Sestavím si dovolenou sama.

Oslovila jsem letitou kamarádku, s kterou máme podobné zájmy a nápady, dohodly jsme přibližný termín. A já začala hledat.

Byla to záležitost jednoho večera.

Za prvé:

Nejvýhodnější letenky. Náš portál, tedy moje jakoby „cestovka“ nám nabízí všechny letecké společnosti a nabídky letů +- 3 dny. SmartWings a letenka v plné sezóně do Marsa Alam za 7.700kč byla dobrá cena.

Za druhé:

Hotel jsem volila na doporučení od kamarádky. Chci klid a soukromí, žádné skluzavky a dětský povyk. Hlavně dobrý přístup ke korálům pro šnorchlování. Vybrala jsem 4hvězdičkový hotel allinclusiv za 2 diamantové vouchery a nějaký doplatek. Hotel vyšel pro jednu na 9 nocí na 5.400 Kč.

Za třetí:

Zřídila jsem pro jistotu i nejlepší pojištění od ERV a byla překvapená, že přes náš portál toto pojištění do Egypta stojí polovinu, než když bych ho pořídila k letenkám přes jiný portál.

Za čtvrté:

Transfer z letiště a na letiště pro obě za 1.000 kč

10denní kompletní dovolenou v Egyptě jsem tedy sestavila za 14.000 kč na osobu včetně pojištění.

Že to není žádná úspora? Že díky Last Minute v cestovce se dostanu třeba i na lepší cenu? Jenže tady to mám výhodně a ještě mi bohatě platí za to, že výhodné cestování doporučím někomu dalšímu.

Nikdy předtím jsem od žádné cestovky ani portálu tolik peněz nedostala. Tak mne ani nenapadne  hledat někde jinde.

30.7. v 6 ráno jsme přistály v Marsa Alam. Zatímco lidé z cestovky stály poslušně v houfu a čekali na pokyny delegáta, my si koupily za 25 USD vizum, absolvovaly běžnou kontrolu a už jsme běžely ven z letiště.

Tady na nás už čekal náš řidič s cedulkou, na které bylo mé jméno.

„Ty jo, to je servis,“ hvízdla kámoška. A už jsme frčely do hotelu.  Lidé z cestovky dorazili po nás asi hodinu a půl, když po cestě ještě udělali okružní jízdu po ostatních hotelech.

My jsme v sedm ráno napochodovali do hotelu a položili na recepci voucher. Dvě blondýny, češky a voucher, který možná ještě neviděli. Recepční chvíli koukal, kdy se za námi přhrne zbytek autobusu, a když se nic nedělo, řekl moment a jal se zkoumat voucher. Za chvíli na nás mával, že chce jiný, od cestovky, tenhle není správný. To není možné, řekla jsem mu, tady máte vše napsané a musíte to mít i v počítači, říkám lámanou angličtinou a ukazuji na monitor. Nezabralo.

Vytáhla jsem telefon: „I call my support“, říkám recepčnímu.

Nestačili mi to na druhé straně ani zvednout. Recepční překvapeně zíral, kam asi tak můžu tady volat. Očividně dostal strach, že bude průšvih.  „All is OK,“ volal. Jen jsme museli ještě počkat, než se uklidí pokoje.

Mezitím dorazil zájezd od cestovky. 50 lidí pod taktovkou delegáta dělali přesně to, co se jim řeklo. V 10 hodin dostanete náramky, v 11 pokoje, odevzdejte pasy…

My čekali do 9 hodin, pak nás recepční zavolal a řekl nám, že máme připravený pokoj. Nebudeme se zlobit, když nám dá jiný pokoj, než máme objednaný? Už jsem chtěla vytáhnout zase mobil, když rychle řekl:

“Objednali jste si s výhledem na bazén. Dáme vám lepší s výhledem na bazén i na moře”.

Super, s tím se můžeme smířit. Vzali jsme si klíčky, a protože je to zvykem, šupla jsem mu 2 dolary bakšiš jako poděkování.

Až poté jsem se dozvěděla, že lidé z cestovky dávali do pasu 10 i 20 dolarů, aby dostali lepší pokoje a čekali na ně 3 hodiny… Máme prostě V.I.P cestovní klub.

Jaký jsme měli výhled a jak jsme si užili dovolenou v Marsa Alam ve vlastní režii dokládají obrázky v galerii.

Jinak už necestuji. Miluji svobodu a nezávislost. A teď ještě navíc miluji Egypt☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *